Тази вечер България за 1б-и път ще се изправи в двубой срещу Кипър. Балансът ни срещу този съперник е повече от положителен - спечелили сме точно 90 процента от двубоите с него, пише "Тема спорт".

Андрей Желязков: Очаквам най-накрая националният отбор да тръгне нагоре, Кръстаич е последователен

Той прогнозира, че "лъвовете" скоро ще се класират на голям форум

Националите имат точно 13 победи, равенството е 1, а загубата една, при голова разлика 34-10. Поражението идва преди повече от декада - на 10 октомври 2009 година губим визита от световните квалификации с 1:4.

За първи път двата тима мерят сили на 19 ноември 1972-а - 4:0 за България на Острова на Афродита. Последната среща пък е на 16 ноември 2018-а в двубой от Лигата на нациите. Тя завършва 1:1 с изравнително попадение на Николай Димитров-Хичо в 89-ата минута от дузпа. На терена пък са и двама от повиканите сега от Младен Кръстаич.

Това са Антон Недялков и Спас Делев. Първият играе цял мач като ляв бек. Щурмовакът Делев пък се появява като резерва в 56-ата минута, заменяйки Божидар Краев.