Националният отбор на България победи Саудитска Арабия с 1:0 в контрола, играна на стадион "Рестело" в Лисабон. Единственото попадение реализира нападателят на Спартак (Москва) - Ивелин Попов. Острието се разписа в 81-ата минута, когато се възползва от асистенция на Георги Миланов.

Но всичко по реда си...

Срещата не предложи кой знае колко вълнуващи моменти, особено през първото полувреме, когато головите опасности липсваха. В един момент от срещата започнаха да преобладават и острите влизания, които идваха най-вече от страна на играчите на Саудитска Арабия.

България - Саудитска Арабия 1:0, гол на Ивелин Попов!

Контролата започва в 19,00 часа

В 19-ата минута Ивелин Попов опита късмета си, но ударът му мина до вратата.

Малко след това Николай Бодуров сгреши в опасна зона до вратата на Пламен Илиев, но колегата му в защита Васил Божиков се намеси решително, предотвратявайки голова възможност за съперника.

С това се изчерпаха и по-любопитните моменти през първото полувреме.

Втората част започна с удар на Мартин Райнов, който от дъгата пред наказателното поле стреля в долния ляв ъгъл на вратата, но топката мина до гредата.

Последваха силни минути за саудитците, които на два пъти имаха възможност да поведат в резултата И в двата случая обаче Пламен Илиев демонстрира страхотен рефлекс при огледални ситуации.

В рамките на няколко минути вратарят отрази удари с глава на метри от голлинията си, запазвайки мрежата на "лъвовете" суха с намеси от най-висока класа.

Българите отговориха с удар на Ивелин Попов близо до точката на дузпата, който мина до гредата.

Снимка 323435

Източник: Facebook

Срещата отиваше към 0:0, но на сцената се появи Ивелин Попов!

Резервата Георги Миланов успя да пробие по левия фланг и центрира към Ивелин Попов, който с глава вкара попадение - 1:0 за България!

До края на срещата "трикольорите" не допуснаха попадение във вратата си, а футболист на Саудитска Арабия получи директен червен картон заради грубо влизане в краката на Георги Миланов.

Така България спечели първата контрола под ръководството на Петър Хубчев и втора победа от общо трите мача в историята на съперничеството между двете селекции.