Юношеският национален отбор на България до 19 години разби с 4:1 връстниците си от Сърбия в контрола. Проверката се игра в Симитли.

Атанас Кабов откри резултата в 17-ата минута, след като получи чудесен пас от Ертам Томбак. След половин час игра юношата на Левски удвои резултата след гол от пряк свободен удар.

В 32-ата минута Емил Янчев направи резултата класически след асистанция на Доминик Янков.

Гостите получиха три червени картона през второто полувреме. Давид Дунджерски беше изгонен от игра в 46-ата минута с втори жълт от главния арбитър Димитър Димитров. На негово място влезе друг играч на сърбите.

В 60-ата минута реферът изгони от резервната скамейка и треньорът на гостите Милош Велебит. Само две минути по-късно Игор Максимович намали за 1:3 с хубав удар от дъгата пред наказателното поле.

В 76-ата минута Велко Николич също бе изгонен заради реплика към Димитров. Две минути преди края Страхиня Йованович получи втори жълти и червен картон за фаул срещу Борислав Вукадинов.

В добавеното време Радослав Живков вкара за крайното 4:1.

Това бе последна контрола за възпитаниците на Ангел Стойков преди евроквалификациите в Испания, които започват на 20 март.

България (19) и Косово (19) завършиха 0:0 в контрола