Днес се навършват точно 30 години от великата победа на България над Франция с 2:1 на "Парк де Пренс", която класира "лъвовете" ни на Световното първенство в САЩ 94.

На 17-и ноември 1993 г. националите ни сътвориха, а в герой за "трикольорите" се превърна Емил Костадинов.

Тогавашният нападател на Порто успява да изравни в 37-ата минута, след като пет по-рано Ерик Кантона е вкарал за "петлите".

В самия край на мача Костадинов разстрелва Бернар Лама с мощен изстрел след отлична асистенция на Любослав Пенев.

България се класира на световното в САЩ, където нашите се превръщат в приятната изненада на турнира с четвъртото си място.

Състав на България в този мач:

Михайлов, Кременлиев, Иванов, Хубчев, Цветанов (81- Боримиров), Балъков, Лечков (81- Алекандров), Янков, Костадинов, Пенев, Стоичков

В контекста на вчерашния ден на кървави протести срещу ръководството на БФС в лицето на вратаря ни в този мач Борислав Михайлов това може би ще бъде най-тъжната годишнина на паметната дата. Героят от "Парк де Пренс" Костадинов размаха среден пръст, а Лечков е посрещан с дюдюкания навсякъде. Тъжен край за част от това поколение.

София е обляна кръв, а Коща размаха среден пръст...