Мачът между Наполи и Салернитана, който може да осигури шампионската титла на неаполитанци и математически, бе преместен от събота за неделя от 16:00 часа заради мерки за сигурност, обяви в петък Италианската футболна лига.

Новината се знаеше от четвъртък вечер, но часът на срещата бе обявен официално в петък.

Двата от гранда от Манчестър влизат в свирепа битка за ас на Наполи

"Партенопеите" взеха 26-годишния южнокорейски защитник от Фенербахче миналото лято след сделка на стойност около 18 милиона евро

За да бъде официално шампион на Италия този уикенд, шест кръга преди края на първенството, Наполи трябва да победи съседа си от Кампания, но и да разчита на равен мач или загуба на Лацио, който е втори в класирането и изостава със 17 точки от лидера. Тимът от Рим гостува на Интер в Милано.

Наполи трябваше да играе по програма в събота от 16:00 часа, близо 24 часа преди Лацио, чийто мач в Милано е в неделя от 13:30 часа.

Тази разлика във времето бе обявена за проблемна за обществения ред в Неапол, където градът се готви с нетърпение за първата си титла от 33 години насам.

Виктор Осимен напуска Наполи, избра си нов отбор

Поема към Байерн (Мюнхен)

След серия от дискусии властите решиха в четвъртък, че ще преместят мача в неделя, като оставиха на Лигата възможността да насрочи час.

Това отлагане на мача направи промени и в следващия кръг на Серия А, който ще се изиграе през седмицата. Наполи трябваше да играе във вторник вечер в Удине в първи мач от 33-ия кръг, но в крайна сметка ще играе в четвъртък.