Парма надви Наполи с 2:1 у дома. Срещата бе от 35-ия кръг на Серия "А". И трите гола в мача паднаха от дузпи.

В края на първото полувреме Марио Руи наруши баланса на Граси в наказателното поле. Зад топката застана Джанлука Капрари, който успя да преодолее вратаря Алекс Мерет, като го прати в противоположния ъгъл.

Втората част започна с натиск на южняците. Така се стигна до 53-ата минута, когато Граси игра с ръка в наказателното поле. Лоренцо Инсинье застана зад топката и изравни резултата от наказателен удар.

Снимка 489129

Източник: Twitter

По-добрите възможности за гол бяха пред Наполи, като в 74-ата минута Ървинг Лозано принуди вратаря на "дуковете" максимално да се разтегне, за да изчисти.

В 85-ата минута "дуковете" стигнаха до втора дузпа, след като Калиду Кулибали фаулира Деян Кулушевски.  Зад топката застана именно Кулушевски, който изведе тима си напред.

До края на мача Амин Юнес пропусна да изравни резултата.

Наполи остава на седмо място в 56 точки, докато Парма е 10-и с 43 точки.