Наполи постигна нов разочароващ резултат в Серия "А". "Партенопеите" стигнаха едва до 1:1 срещу Дженоа в мач от 31-ия кръг на Калчото. "Грифоните" играха над час с човек по-малко, след като Стефано Стураро бе изгонен в 28-ата минута.

В 34-ата минута Дрис Мертенс даде преднина на Наполи, а в 45-ата минута Дарко Лазович изравни.

В началните минути Милик и Пандев пропуснаха изгодни ситуации. В 20-ата минута блестяща намеса на Карнезис спря македонския нападател от откриване на резултата.

В 26-ата минута обаче ентусиазмът на гостите бе прекършен от червен картон за Стефано Стураро. Той извърши груб фаул в гръб срещу Алан и в първия момент съдията му даде жълт картон, но след намесата на ВАР той промени решението си и го прати преждевременно под душовете.

Наполи веднага се възползва от численото си предимство и в 34-ата минута Мертенс с прецизен удар от 25 метра вкара за 1:0.

Снимка 416791

В 37-ата минута удар на Гюнтер срещна гредата. В края на полувремето домакините пропуснаха две отлични възможности да вкарат втори гол чрез Милик и Кайехон. В 45-ата минута Лазович засече центриране на Пандев и изравни.

През втората част Дженоа се бранеше много добре и Наполи рядко стигаше да опасности. В 56-ата минута Раду спаси удар с глава на Милик. В 78-ата минута блестяща намеса на Карнезис предотврати попадение за "грифоните" след удар на Куаме.

До края на мача Раду спаси удари на Мертенс и Кулибали.

Наполи вече изостава с 20 точки от лидера Ювентус. "Небесносините" са втори с 64 точки. Дженоа е 14-и с 34 пункта.