Отборът на Наполи се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Италия. "Небесносите" постигнаха това по категоричен начин, надделявайки над Верона с 3:0.

Домакините в тази среща дори си позволиха лукса да пропуснат дузпа, но това не повлия на крайния резултат.

Попаденията за победителите бяха дело на Ел Кадури, Мертенс и Кайехон, а пропускът от бялата точка бе в пасива на Хамшик.

В следващия етап от турнира неаполитанци ще се изправят срещу Интер, който вече победиха веднъж в първенството с 2:1.

Още в 4-ата минута Гонсало Игуаин проби на скорост отляво и пусна прострелно подаване пред вратата, за да може Омар Ел Кадури да засече безпрепятствано в опразнената врата за 1:0.

Нищо не можеше да спаси гостите в 12-ата минута, след изящния рейд на Дрийс Мертенс. Белгийският национал пробяга като на шега покрай няколко бранители и накрая стреля под плонжа на Копола за 2:0.

Интригата в мача оцеля до 74-ата минута, когато Наполи получи дузпа. Марек Хамшик не успя да реализира наказателния удар, но секунди по-късно Ел Кадури намери по чудесен начин резервата Хосе Кайехон и испанецът не пропусна да се разпише за крайното 3:0.