Отборът на Наполи сложи край на поредния си силен сезон в италианското футболно първенство.

"Небесносините" финишираха надпреварата в Серия "А" със стил, като успяха да постигнат победа при домакинството си на Кротоне.

Отборът на сърцето за легендата Диего Армандо Марадона се наложи с 2:1 над своя борил се до последно за оставане в елита, макар и неуспешно, съперник.

Точни за домакините бяха Аркадиуш Милик и Хосе Кайехон. Почетното попадение за гостите дойде в продължението на мача и беше вкарано от Туминело.

Снимка 313727

Милик даде предимство на състава си след 23 игрови минути, а 9 по-късно желаният от редица грандове на Стария континент бивш футболист на Реал (Мадрид) - Кайехон удвои преднината на състава си. Тя се запази непроменена до почивката.

След нея и двамата треньори внесоха известни промени в съставите си, но резултатът остана непроменен чак до 91-ата минута, когато Туминело бе точен за крайното 2:1.