Наполи постигна очаквана победа при домакинството си на Парма, в мач от 20-тия кръг на Серия "А".

Домакините се наложиха с 2:0, след попадения на Елиф Елмас и Матео Политано. Вторият изигра страхотен двубой, като показа защо в Неапол са му гласували доверие конкретно в тази вечер.

"Небесносините" контролираха случващото се на терена, като не оставяха много пространства за действие на своите опоненти.

Защитниците на Парма бяха заети през преобладаващата част от времето, като имаха и своите добри моменти, но в два случая се пропукаха, което се оказа от определящо значение за развоя на срещата.

Наполи разби Специя за едно полувреме

"Партенопеите" са на полуфинал за Купата на Италия

Съставът на Парма се представя изключителна слабо през настоящата кампания, като в предишните 5 срещи вече бе записал 4 поражения. Гостите заемат едва 19-тата позиция във временното класиране, изоставайки на 2 точки от спасителното 17-то място. И поне на този етап не личи какво биха могли да сторят, за да избегнат изпадането.

Днешната среща бе от важно значение и за двата съперника. Домакините са амбицирани да се борят за място в Топ 4 на първенството, като демонстрираха достатъчно самочувствие, а и необходимите възможности за това.

Снимка 516441

Източник: Twitter

Резултатът бе открит в 32-ата минута, когато Елиф Елмас вкара за 1:0, с което най-сетне увенча усилията си и тези на своите съотборници с успех.

След паузата Наполи вдигна още повече оборотите и бе въпрос на време да се стигне до отбелязването на ново попадение.

Това се случи 8 минути преди изтичането на редовното време, когато Матео Политано бе точен за крайното 2:0.

Снимка 516442

Наполи е с равен актив с Рома и Лацио и продължава борбата за европейските клубни турнири.

Парма е предпоследен и очевидно се нуждае от някаква игрова и психологическа промяна, ако иска да се спаси в края на сезона.