Наполи постигна трудна победа с 2:1 като гост над Дженоа. Срещата бе от 31-ия кръг на Серия "А". Дрис Мертенс (45+1) и Ървинг Лозано (66) се разписаха за южняците, докато Едоардо Голданига бе точен за "грифоните".

Така тимът на Дженаро Гатузо събра 51 точки и излезе на пето място във временното класиране. Дженоа е точно под чертата с 18 точки.

Гостите стигнаха до гол още в 7-ата минута чрез Елиф Елмас, който бе отменен за игра с ръка.

Все пак "партенопеите" поведоха в резултата в добавеното време на първата част след удар на Дрис Мертенс от границата на наказателното поле.

В 49-ата минута Голданига засече с глава центриране от корнер на Шьоне и изравни.

Победният гол за неаполитанците отбеляза Ървинг Лозано в 66-ата минута, като той получи чудесен извеждащ пас от Фабиан Руис.

Инсине: Никога не съм искал да напускам Наполи

"Спокоен съм. Имам още две години до края на моя договор"