Наполи победи Сасуоло с 2:0 в мач от 8-ия кръг на Серия "А". Попаденията на домакините бяха дело на Адам Унас в 3-ата минута и Лоренцо Инсинье в 72-ата минута.

Отборът на Наполи започна двубоя ударно и в рамките на две минути създаде две чисти положения, едното от които доведе и до гол. Първо Пьотър Зелински пропусна стреля във вратаря отблизо. Веднага след това грешка на Мануел Локатели позволи на Адам Унас да се разпише.

В следващите минути Дрис Мертенс имаше възможност да удвои на два пъти, но пропусна. В 25-ата минута Зелински пропусна 100-процентово положение за гол, останал очи в очи с Консили. Полякът стреля по земя, но стражът спаси.

Снимка 382490

В 63-ата минута футболистите на Сасуоло пропуснаха добра възможност за гол чрез Джуричич, който стреля в Оспина, останал очи в очи с Оспина.

Все пак Наполи стигна до втори гол в 72-ата минута, когато Лоренцо Инсиние с майсторски удар матира Консили. В 85-ата минута гостите пропуснаха още едно чисто положение, като този път Бабакар не успя да преодолее Оспина с изстрел от няколко метра. Минута по-късно Роджерио бе изгонен.

С успеха Наполи събра 18 точки и заема второ място във временното класиране. Сасуоло е осми с 13 пункта.