Наполи направи много грешна стъпка, завършвайки наравно с Верона 1:1 в двубой от последния кръг на италианската Серия А, игран на стадион "Диего Армандо Марадона".

От тази ситуация се възползва отбора на Ювентус, който победи Болоня с 4:1 и измести състава на Дженаро Гатузо от четвъртото място.

Ювентус прегази Болоня и влезе в Топ 4 на Серия А

"Бианконерите" се наложиха с 4:1

Така Наполи ще се задоволи с място в Лига Европа, където компания ще му прави Лацио. Рома пък ще играе в новия турнир - Лига на конференциите.

Домакините поведоха в резултата едва в 61-вата минута, след центриране от корнер и разбъркване, топката попадна на крака на Рахмани, който прати топката във вратата на Пандур.

Само осем минути по-късно обаче Верона изравни. Хисай сбърка в защита и Давиде Фараони се възползва по най-добрия начин от това, пращайки топката във вратата на Мерет за 1:1.