Отборът на Наполи се подигра с бронзовия медалист в Серия "А" от миналия сезон, като разби на пух и прах единайсеторката на гостите си от столицата, унижавайки ги с категоричното 5:0.

На "Сан Паоло" тази вечер имаше само един отбор и той не беше този на римляните.

Който не поиска, той не се разписа във вратата на Маркети, като разгромът започна да се очертава още през първата част, но окончателно стана факт през вторите 45 минути.

Наказателната акция на домакините стартира с попадение на Гонсало Игуаин в 14-ата минута, което на първо време не изглеждаше да е притеснило особено много състава на гостите.

С гола на Алан, реализиран 10 минути преди почивката обаче (след асистенция на Лоренцо Инсине), физиономиите в щаба на Лацио, на скамейката на тима, започнаха да придобиват видимо подобна форма, излъчвайки основно притеснение.

Имаше защо да е така и това пролича с всичка сила през вторите 45 минути.

Само около 150 секунди след почивката Инсине ознаменува добрата си игра днес с попадение за все по-катастрофалното 3:0, а всички съмнения в това кой ще бъде крайният победител в двубоя отпаднаха, след втория гол в срещата на Игуаин, станал факт след час игра.

Като за капак и влезлият като резерва 23-годишен Маноло Габиадини успя да запише името си в листата на голмайсторите 10 минути преди последния сигнал, оформяйки крайното, унизително 5:0.

Това бе първа победа за неаполитанците в шампионата до момента, която ги придвижва до средата на класирането. Там, с точка в повече, е и Лацио.