Отборът на Наполи записа разгромна победа с 5:0 над Каляри като гост в тазвечершния мач от 26-ия кръг на Серия "А".

С този успех, тимът дръпна с четири точки пред Ювентус на върха в първенството, но "бианконерите" са с мач по-малко, тъй като срещата с Аталанта бе отложена заради лошото време в Италия.

Отложиха Ювентус - Аталанта

Все още не е ясно за кога ще бъде насрочен мачът

Головата сметка бе открита от Хосе Кайехон, който се разписа в 29-ата минута, след хубава отборна атака. Той не остави никакви шансове на вратаря и мушна топката в мрежата за 1:0. До края на първата част, неаполитанците водеха с 2:0, след като Дрис Мертенс удвои в заключителните минути.

През втората част доминацията на гостите продължи. В 61-ата минута Марек Хамшик също се нареди сред голмайсторите, след като бе останал очи в очи с вратаря и не сбърка, изпращайки топката в горния ляв ъгъл за 3:0. Десет минути по-късно, главният съдия отсъди дузпа в полза на Наполи, тъй като Леандро бе играл с ръка. Зад топката застана Инсиние, който бе безпогрешен от бялата точка за 4:0.

Крайното 5:0 бе оформено секунди преди да изтече добавеното време на срещата, когато Марио Руи се разписа от свободен удар от границата на пеналта. Той завъртя топката директно в горния десен ъгъл и не остави никакви шансове на стража на Каляри за реакция.