Наполи записа впечатляваща победа в Серия "А". В среща от 23-ия кръг неаполитанците се наложиха със 7:1 над Болоня в гостуването си на "Ренато дал`Ара".

Точни за успеха на гостите бяха Марек Хамшик в 4-ата, 70-ата и 74-ата минута, Дрис Мертенс в 33-ата и 43-ата и 90-ата минута и Лоренцо Инсиние в 6-ата минута. За домакините единственото попадение бе дело на Василис Торосидис в 36-ата минута.

Омар Ел Кадури подписа за 3 години с Емполи

Наполи разкара ненужен мароканец

Интерес към халфа имаше и от страна на Трабзонспор

И двата тима завършиха срещата с по 10 човека, като Хосе Кайехон и Адам Мазина бяха изгонени в средата на първото полувреме в 26-ата и 32-ата минута.

Така Наполи събра актив от 48 точки и временно се изкачи на 2-ото място в класирането, само на три точки от лидера Ювентус. Болоня пък остава на 12-ата позиция с 27 спечелени точки до момента.