Наполи продължава преследването на титлата в Серия А след като в последния мач от 18-ия кръг на италианското първенство постигна победа у дома над Торино с 2:1.

Двубоят на "Сан Паоло" започна със силен домакински натиск и на два пъти се наложи стражът на гостите Даниеле Падели да демонстрира класата си. В 16-ата минута обаче той беше безпомощен, след като Лоренцо Инсиние успя да го прехвърли с техничен удар от границата на наказателното поле след подаване от Хосе Кайехон назад.

Малко след попадението Инсиние имаше нова отлична възможност, но ударът му мина в страни от левия стълб. Резултатът бе изравнен в 33-ата минута, когато Фабио Куалярела реализира дузпа за 1:1. Наполи излезе отново напред малко преди края на първата час. Хамшик получи пас от ляво от Инисиние и не сгреши за 2:1.

Втората част започна на по-бавни обороти, като домакините умело се бранеха и не пропускаха възможност да притеснят Падели, но до нови попадения не се стигна. Тя ще се запомни с изгонването на треньорите и на двата отбора на трибуните заради нервните им изблици срещу негови отсъждания.

Победата на Наполи завърза отново интригата на върха в класирането, което се оглавява от Интер. "Нерадзурите" имат 39 точки, докато неаполитанците и Фиорентина са с по 38. Действащият шампион Ювентус вече диша във врата на лидерите, след като влезе в силна серия и върви четвърти с 36.

Загубата бе втора поредна за Торино, който в предходния кръг инкасира поражение с 0:1 от Удинезе. Той заема 14-о място с 22 точки.