Отборът на Наполи продължава с убедителното си представяне в италианското футболно първенство.

Съставът записа третия си успех от също толкова срещи, като разгроми домакина си Болоня с 3:0.

Победата стана по-категорична за гостите в края на мача, като преди това усилията на тима в предни позиции така и не успяваха да постигнат категоричен ефект.

Доказателство за това бе фактът, че резултатът беше открит след цели 66 минути игра, когато Хосе Кайехон най-после разпечата вратата на съперника.

Натискът на Наполи не секна, като в резултат на това Дрис Мертенс покачи на 2:0 в 83-ата, а Пьотър Желински оформи оказалото се крайно 0:3 в 88-ата минута от сблъсъка.

Така неаполитанците остават в челото на подреждането, като заедно с Ювентус и Интер разполагат с пълен набор от 9 пункта на сметката си.

Снимка 311698

Болоня пък вече "си има от всичко" - една победа, реми и поражение, в трите си изиграни срещи в Серия "А" през сезона.