Наполи стартира с победа през новото първенство. В среща от първия кръг на шампионата в Италия неаполитанците се наложиха с категоричното 5:2 като гости срещу Верона.

Новото попълнение Хвича Кварацхелия се отличи с попадение и асистенция в полза на гостите, които изостанаха в резултата в 29-ата минута след изпълнение на ъглов удар. Тогава точен беше Кевин Лазаня, въпреки по-силната игра за Наполи.

21-годишният Кварацхелия изравни в 37-ата минута след центриране на Ървинг Лосано, като три минути преди това гредата помогна на домакините да не допуснат попадение след опит за гол на Андре Ангиса.

В допълнителното време на първата част неаполитанците достигнаха до пълен обрат след попадение на Виктор Осимен.

Рома победи Салернитана с 1:0

Рома стартира сезона в Серия А с успех, Дибала, Матич и Жоржиньо дебютираха за "вълците"

Единственото попадение за "вълците" бе дело на Браян Кристанте

Три минути след почивката Томас Хенри изравни след хитър пас на Давиде Фараони.

В 55-ата минута Пьотър Желински се възползва от подаване на Кварацхелия и отново изведе "небесносините" напред в резултата.

Десет минути след това словакът Станислав Лоботка също се разписа във вратата на Верона, а Матео Политано оформи крайния резултат след асистенция на Виктор Осимен.

В последните минути на редовното време попадение на Наполи беше отменено заради засада и консултация с видео асистент рефера.