Наполи разби Специя с 3:0 в мач от 21-ия кръг на първенството, постигайки 18-а победа за сезона. По този начин съставът на Лучано Спалети се откъсна на колосалните 16 точки пред най-близкия си опонент Интер, който тази вечер ще премери сили с вечния съперник Милан.

Рома също е с 40 пункта, следван от Лацио, Милан и Аталанта с по 38 в ожесточената битка на пет клуба за местата в Шампионска лига.

Голмайсторът на тима Виктор Осимен вкара два гола, а Кварацхелия се разписа от дузпа и асистира за едно от попаденията на  нигериеца.

Всичко започна с дузпата, отсъдена в полза на Наполи в началото на второто полувреме, където от бялата точка грузинецът бе безупречен.

В 69-та минута Осимен получи подаване от съотборник и на празна врата нямаше как да сбърка. В 73-та минута нападателят се възползва от грешка на стража на домакините и оформи класическия успех на гостите.