Отборът на Наполи продължи победната си серия, след като днес се наложи с минималното 1:0 над тима на СПАЛ. Единственото попадение бе дело на Алан още в самото начало на мача.

Ювентус победи Торино с 1:0 като гост

Пестелив Ювентус отново седна на трона в Серия "А", "бианконерите" с безлична победа в градското дерби (ВИДЕО)

Гонсало Игуаин бе заменен принудително още в самото начало на двубоя

Домакините владееха случващото се на терена още от самото начало на срещата. В 4-ата минута Инсиние получи хубав пас от свой съотборник, и от дъгата на пеналта нанесе брилянтен удар, но топката срещна дясната греда. Две минути по-късно, Алан се освободи от защитата на СПАЛ и веднага изпрати коженото кълбо в мрежата за 1:0.

До края на първото полувреме, неаполитанците бяха по-дейният тим и имаха още няколко добри възможности да удвоят преднината си. Малко преди изтичането на редовните 45 минути, Кайехон, Кулибали и Хамшик записаха по един сериозен пропуск и двата тима се оттеглиха на почивка при този резултат.

Снимка 340970

През второто полувреме, всичко продължи по старому, а гол на Наполи дори бе отменен заради засада. Попадението бе дело на Марек Хамшик, но преди той да се разпише, страничният съдия вече бе вдигнал своя флаг за засада. В 81-ата минута, Инсиние напредна в полето на съперника след чудесна солова акция и с лекота премина през бранителите на гостите, но ударът му не бе достатъчно прецизен и топката премина на милиметри от целта.

Резултати от изиграните мачове от Серия "А" днес:

Торино - Ювентус 0:1

Беневенто - Кротоне 3:2

Болоня - Сасуоло 2:1

След днешния успех, Наполи отново оглави временното класиране в Серия "А", задминавайки вече втория Ювентус със само една точка. СПАЛ пък продължава да е на дъното в Италия с актив от едва 17 пункта.