Отборът на Наполи възвърна лидерската си позиция в класирането на италианското футболно първенство.

"Небесносините" се разправиха подобаващо с единайсеторката на Беневенто, без да се напрягат особено много.

Босът на Наполи впечатлен от Мауро Икарди

"Икарди може да достигне класата на Феномена"

Аурелио Де Лаурентис не спести хвалбите си по адрес на Икарди

В по-скоро тренировъчно темпо и редувайки скоростни акции с дълги периоди на почивка на терена, победителите се наложиха с 2:0, с попадения на Дрийс Мертенс и Марек Хамшик.

Първият се разписа в 20-ата минута на мача. Мертенс получи добра подаване отдясно по нападението на Наполи, навлезе в наказателното поле и копна топката по посока вратата на съперника, сякаш по-скоро в опит да я центрира, но тя попадна елегантно в мрежата.

Снимка 338202

Голът на Хамшик пък дойде непосредствено след почивката. Две минути след подновяването на играта пробив отново по десния фланг на "небесносините" доведе до центриране в наказателното поле, където необезпокояван Хамшик прати кълбото в мрежата за крайното 2:0.

Снимка 338204

Така Наполи отново е на върха в класирането, с точка повече от преследвача си Ювентус. Беневенто категорично е последен в таблицата.