Наполи постигна най-невероятната победа в третия кръг на Шампионската лига, побеждавайки като гост Аякс с 6:1.

С този успех небесносините са лидери в групата, с пълен актив от точки, докато нидерландците са на 3-ата позиция с 3 пункта.

Домакините поведоха след само 9 минути игра с гол на Кудус, но това беше единствената радост за тях. Джакомо Распадори изравни в 18-ата минута,  а Джовани ди Лоренцо обърна в 33-ата минута. Пьотр Зиелински с гол в края на полувремето осигури аванс от 1:3 на почивката.

Срещата Аякс - Наполи вещае интригуващ сблъсък

Двубоят на стадион "Йохан Кройф Арена" започва в 22:00 часа

Но Наполи не спря дотук - Распадори покачи на 1:4 в 47-ата минута, а Куича Кварацелия отбеляза гол в 63-ата минута. Феновете на Аякс започнаха да напускат стадиона, а капитанът Душан Тадич получи втори жълт картон в 73-ата минута. Крайният резултат бе оформен от Джовани Симеоне в 84-ата минута.