Отборът на Наполи направи пълен обрат срещу Аталанта в осминафиналния мач за Купата на Италия и така се класира за следващата фаза на надпреварата. Тимът на Рафаел Бенитес победи с 3:1, след като изоставаше с 0:1.

Двубоят започна зле за Наполи, след като Аталанта поведе още в 13-ата минута при хубава тройна комбинация, завършена от Де Лука – 1:0.

Само 2 минути по-късно обаче равенството бе възстановено. Антони Равейер центрира в наказателното поле, а Хосе Кайехон се оказа най-съобразителен и направи 1:1.

Този резултат се запази до 72-ата минута, когато Гонсало Игуаин се възползва от една добра ситуация, пусна хубав пас към Инсиние, който покачи на 2:1.

Десет минути преди края Кайехон отново бе в прегръдките на съотборниците си. Бившият играч на Реал Мадрид се оказа на точното място в 80-ата минута и оформи крайното 3:1.

Аталанта не успя да завърши мача в пълен състав, след като Марио Йепес бе изгонен за спор със съдията в 74-ата минута.

На четвъртфиналите Наполи ще спори с Лацио.