Наполи записа трета поредна победа в Серия "А". "Партенопеите" надвиха с 2:1 у дома Сампдория. Срещата бе от 11-ия кръг на първенството. Якуб Янкто откри резултата в 20-ата минута. Домакините направиха пълен обрат през втората част. Ървинг Лозано изравни в 53-ата минута, а победата донесе Андреа Петаня в 68-ата минута.

Така Наполи събра 23 точки и излезе на трето място във временното класиране. Сампдория е с 11 точки.

Сампдория изненада домакините в 20-ата минута. Тогава Валерио Вере пусна отличен пас към Якуб Янкто отляво. Чешкият футболист напредна, навлезе в наказателното поле и с мощен удар вкара за 0:1.

Снимка 509561

Домакините изравниха в 53-ата минута. Южняците организираха многоходова атака. Дрис Мертенс получи отляво и центрира в наказателното поле, където Ървинг Лозано с глава вкара за 1:1.

Наполи направи пълен обрат в 68-ата минута. Тогава Лозано проби до аутлинията отдясно и центрира. Андреа Петаня стреля с глава от около 10 метра и не остави шансове на вратаря за 2:1.