Отборите на Сампдория и Наполи завършиха 1:1 в последен мач от 13-ия кръг на Серия "А".

По-доволни от резултата могат да са гостите, които изравниха в добавеното време чрез резервата Дуван Сапата.

Малко преди това Калиду Кулибали остави неаполитанци с човек по-малко, след като беше изгонен, но възпитаниците на Рафаел Бенитес се добраха до равенството.

Попадението за Сампдория отбеляза Едер в 57-ата минута. След гола домакините заиграха прекалено дефанзивно и бяха наказани. По този начин те пропуснаха чудесна възможност да се изкачат на трето място във временното класиране. Сега тази позиция се поделя от Наполи и Дженоа.

В състава на гостите се чувстваше известна умора от мача със Спарта (Прага) в четвъртък. Рафа Бенитес заложи в атака на най-доброто, с което разполага в лицето на Игуаин, Хамшик и Кайехон. Сред резервите остана Дрис Мертенс, който получи мозъчно сътресение по време на евроквалификацията между Белгия и Уелс наскоро. Белгиецът се включи чак в средата на второто полувреме, когато неаполитанците вече изоставаха в резултата.

В следващия кръг Наполи приема Емполи, а Самдория има тежко гостуване на Верона.