Отборът на Наполи спечели по изключително труден начин домакинството си на Чезена, в срещата между двата тима от 36-ия кръг на Серия "А".

"Небесносините" се наложиха с 3:2, след попадения на Габиадини и Мертенс, последният разписал се на два пъти. С два гола се отличи и един от лидерите на гостите - Дефрел.

Именно той даде предимство на предпоследния състав в класирането на първенството след само 15 минути игра. Атакуващият състезател получи добър пас на границата на наказателното поле и стреля плътно в долния десен ъгъл на вратаря на домакините за 0:1.

Само 4 минути по-късно обаче най-добрият футболист на терена - Дрис Мертенс върна състава си в мача, изравнявайки за 1:1.

Още 120 секунди след това Маноло Габиадини направи обрата пълен, но в двуминутното продължение на първата част Дефрел вкара втория си гол в двубоя, смълчавайки на секундата пълния наполовина "Сан Паоло".

Десет минути след почивката Мертенс бе точен за втори път в срещата, като при гола му останаха известни съмнения за налична засада, но повторенията показаха, че такава по-скоро няма, а футболистът на домакините е на една линия с последния в отбраната на съперника.

Малко преди края в игра се появиха оставените на скамейката звезди на Наполи Кайехон и Игуаин, но до нова промяна в резултата така и не се стигна.

Отборът от Неапол е на 4-ата позиция във временното класиране, разполагайки с актив от 63 точки - 3 по-малко от третия Лацио. Чезена остава на предпоследното място в таблицата.