Турнир: Италия Серия "А" Стадион: Зрители:
90+4′

По-добрият отбор победи.

90+1′

Ди Лоренцо успя да предотврати гол на Мартинес, който преодоля преди тов вратаря Мерет. Съмненията за дузпа остават.

88′

Борха Валеро смени Ромелу Лукаку.

87′

Страхотно спасяване с една ръка на Хамданович след удар на Желзински. Топката тупна пред вратря.

84′

Йоренте влезе на мястото на Руис.

83′

Шкриняр спря атакана Наполи  и полчи картон.

81′

Жълт картон за Сенси.

81′

Лозано смени Хисаж.

75′

Удар на Инсиние от фаул в горната греда. Хамданович само изгледа топката.

73′

Стефано Сенси сменя Матиас Весино.

63′

ГОООООЛ! Лаутаро Мартинес се докопа до топката, след като Манолас я свали след центриране. Колумбиецът отбеляза от близо.

61′

Влезналият преди малко Николо Барела получи жълт картон за груб фаул.

56′

Барела смени Галярдини.

55′

Домакините пренесоха играта в половината на съперника и търсят изравнителния гол.

45′

Очаква ни интересно второ полувреме.

45+1′

Лукаку даде сериозен аванс на гостите, но Милик върна надеждите на Наполи.

45′

Милик не можа да нанесе точен удар от близо. Той уцели топката с рамо вместо с глава.

39′

ГООООЛ! Хосе Кайехон избяга от засадата и подаде успоредно на вратата. Аркадиуш Милик не можеше да сбърка.

37′

Ханданович спаси идар отблизо удар на Инсиние. Вратарят след това извади топката пред голлинията.

33′

ГОООООЛ! Тежък диагонален удар на Ромелу Лукаку. Топката мина през краката на Лоренцо и през тези на вратаря Мерет.

28′

Картон за Кандрева за груб фаул.

26′

Две хубави спасявания на Мерет след удари на Мартинес.

14′

ГООООООЛ! Ромелу Лукаку разстреля Мерет фронтално със силен и плътен удар.

3′

Марио Руи извади топката от голлинията на Наполи. Ромелу Лукаку стреля по земя, преодолявайки вратаря.

1′

Наполи посреща най-силния гост в лигата.

Томазо Берни

Тази вечер Наполи посреща Интер в дербито на 18-ия кръг в Серия "А". Двата тима излизат на "Сан Паоло" от доста различни позиции. Неаполитанците не се представят от началото на сезона и се наложи да направят треньорска смяна с надеждата нещата да се подобрят. Дженаро Гатузо пое тима и записа първа победа точно преди празниците.

Той обаче има още доста работа за вършене, а сега предстои да премери сили с "нерадзурите" на Антонио Конте, които са основен претендент за Скудетото и пристигат само и единствено с мисълта да си тръгнат с трите точки.