Емполи стигна до изненадващ успех с 1:0 при гостуването си на Наполи в двубой от 17-ия кръг на италианската Серия А, игран на стадион "Диего Армандо Марадона".

Единственото попадение в срещата бе дело на Патрик Кутроне в 70-ата минута. Това остави неаполитанците да нямат успех в последните си три шампионатни мача.

След загубата Наполи остана на четвъртото място в класирането на първенството с актив от 36 точки, на 1 от Аталанта и Интер и на 2 от Милан. "Нерадзурите" обаче са с мач по-малко.

В друг мач от Серия А днес Сасуоло победи Лацио с 2:1. Матия Дзакани даде аванс на римляните още в 6-ата минута, но в рамките на шест минути след паузата Сасуоло нанесе своя удар чрез националите Доменико Берарди (63") и Джакомо Распадори (69").

Аталанта победи Верона с 2:1