Отборът на Дженоа нанесе неприятна загуба на тима на Наполи с 3:2 в двубой от 20-ия кръг на италианската Серия А.

Два гола на Родриго Паласио и едно попадение на Алберто Жилардино шокираха тима от Неапол, който отново се бори за място в европейските клубни турнири.

След асистенция на Жилардино, Паласио откри резултата в 31-ата минута. Пет минути по-късно самият италиански нападател удвои.

Класическото 3:0 бе оформено отново от аржентинеца в 70-ата минута след ново взаимодействие с Жилардино за ужас на Валтер Мадзари и неговите футболисти.

В този момент обаче отборът на Наполи успя да се вдигне и на свой ред да върне две попадения само за 2 минути.

Първо в 81-ата минута се разписа Езекиал Лавеци, а секунди по-късно това стори и другият голмайстор на тима от Неапол Единсон Кавани.

До края на двубоя, предвождани от своите лидери, футболистите на Мадзари се опитаха да се доберат поне до точка, но домакините задържаха преднината си и добавиха ценни три точки в своя актив.

Така Дженоа събра 27 и се намира на девето място в класирането, докато Наполи са седми с 29 пункта.