Наполи не успя да победи Болоня като гост. Мачът от 33-ия кръг на Серия "А" завърши 1:1. Гостите поведоха с гол на Костас Манолас през първата част, но в края на двубоя Болоня изравни чрез Муса Бароу.

Хората на Дженаро Гатузо започнаха по мечтан начин срещата. Още в 7-ата минута след центриране от корнер на Матео Политано Манолас се освободи от пазача си и вкара топката с глава в мрежата на Лукаш Скорупски.

В 23-ата минута защитникът на Болоня Ибрахима М'Байе отбеляза с глава, но попадението му беше отменено заради засада.

През второто полувреме Болоня все по-често стигаше до опасни ситуации пред вратата на Алекс Мерет. В 67-ата Родриго Паласио изравни, но отново след намеса на ВАР попадението бе отменено заради засада.

Десет минути преди края на срещата Болоня изравни. Роберто Сориано изведе Муса Бароу, който със силен удар по земя направи 1:1.

След това равенството Наполи има 53 точки на шестото място, с колкото е и седмият Милан след обрата днес срещу  Парма. Неаполитанците вече имат сигурно място в Лига Европа, а Шампионската лига изглежда недостижима. Болоня е на 10-ата позиция. с 43 точки.