Шампионът Наполи записа трудна победа с 2:1 при гостуването си на Аталанта в двубоя помежду им от 13-ия кръг на Серия А в повторния дебют на треньора Валтер Мадзари начело на тима.

Така тимът от Наполи се завърна на победния път, след като в последните си два мача под ръководството на бившия си наставник Руди Гарсия направи реми 1:1 с Унион (Берлин) в Шампионската лига и допусна шокираща загуба с 0:1 от Емполи.

Гостите от Неапол контролираха събитията на терена през първото полувреме и бяха близо до гол, но той така и не падаше. Все пак в 44-тата минута неаполитанците взеха аванс, след като Хвича Кварацхелия се разписа с глава след центриране на капитана Джовани Ди Лоренцо.

Домакините стартираха втората част по-силно. В 53-тата минута Адемола Луукман изравни също след удар с глава, възползвайки се от центриране на Ханс Хатебур.

В 79-ата минута неаполитанците стигнаха до победното попадение след грешка на противниковия вратар.

Завърналия се в игра като резерва Виктор Осимен успя да насочи топката към появилия се също от пейката Елиф Елмас, който с шут по земя отбеляза победното попадение в двубоя.

Така Наполи се изкачи на третото място в класирането с актив от 24 точки, докато Аталанта е на петата позиция с 20.