Тази седмица Ангел Караньотов се отправя към емблематичната италианска писта "Кастелето ди Брандузо", в близост до Павия, за участие в петия кръг на Световния шампионат по Супермото.

Ангел, който през сезон 2014 година се състезава с мотоциклет ТМ, ще изпита качествата на своята машина на територията, откъдето тръгва неговият мотоциклет - Италия. В момента българинът заема седмо място във временното класиране на шампионата с актив от 104 точки.

В предстоящата надпревара Караньотов има реалните шансове да задмине двама от конкурентите си, които са пред него в класирането - Кристиан Раваля (Ит) и Павел Кежмар (Чехия). Състезанието се очертава да бъде изключително вълнуващо и непредвидимо, защото в стартовия списък фигурират имената на миналогодишния европейски шампион Едгардо Борела (Италия) и световния шампион за 2008 Бернд Химер (Германия).

Състезанието е голямо предизвикателство за Караньотов и очакванията са родният състезател да се представи отлично на това специално трасе. Надпреварата е с нестандартен формат, тренировките и състезателните маншове ще бъдат в един ден, като в събота (19 юли) от 18:00 часа е официалният старт.

За съжаление този път Янко Ташев няма да може да вземе участие в клас SM2 на Европейския шампионат поради технически проблем в своята машина. Всички негови фенове и любители на мотоциклетния спорт ще могат да го видят на 27 юли, когато ще се проведе последния кръг от Източноевропейския шампионат по Супермото в Плевен.