Иван Влъчков от екипа на Росен Даскалов - "София Кар Моторспорт" с българския болид Sin Car R1, завърши на 2-о място във второто състезание от GT4 в класа на аматьорите на пистата "Зандвоорт" в Холандия.

Иван стартира от 2-а позиция и в хода на надпреварата се придвижи с едно място, минавайки пред румънеца Едуард Антон. Пилотът ни обаче загуби място спрямо италианците Фасиколо/Дал'Антониа.

Снимка 308787

В последните 2 обиколки Влъчков бе плътно зад Дал'Антониа и бе по-бърз, но не успя да го изпревари. На финала Иван бе само на 0.2 сек зад него.

"Пистата е технична и ми допадна, заяви Влъчков след края на уикенда. - С всяка обиколка опознавах по-добре трасето и съответно подобрявах времената си".

Иван Влъчков 3-и в първия старт на "Зандвоорт" в GT4

Пилотът ни с добри изяви на пистата

Друг български пилот в надпреварата Павел Лефтеров завърши 15-и в общото класиране и 8-ия своя клас Silver, след като съотборникът му Джон-Луис Джаспър стартира последен.

Състезанието бе спряно няколко обиколки след неговото начало, след като колата на Стивенар/Аиари - Джинета G55 се запали. Заради инцидента надпреварата бе съкратена с 18 минути.