България завърши на престижното трето място на полигона за супермото в Долна Митрополия край Плевен в старт за световната купа на нациите. Българският отбор в състав Александър Георгиев, Алеш Хлад и Росен Тончев зае трето отборно място, което е исторически успех за страната ни за супермото.

В отделното класиране в С1 и С оупън Александър Георгиев зае седмо място с КТМ и с общо време от 18:50;057 минути. След него се подреди Росен Тончев на 8-мо място с 18:52;327 минути. Именно тези резултати на Александър Георгиев и на Росен Тончев бяха ключови за успеха на българите.

Шампион стана отборът на Италия, следван от Франция. Александър Георгиев, който се състезава в клас S-1 заяви, че отборът ни е спечелил с много желание. "Доволен съм от себе си и от целия ни тим, чувствам се прекрасно и защо догодина да не бъдем над всички", каза Георгиев.

"Благодаря на федерацията за подкрепата. Това е най-доброто ми постижение, защото за първа година се състезавам в супермото. Отсега нататък мисля да продължа в него", заяви Росен Тончев, който се състезава в клас S-open.

Алеш Хлад, който е словенец по рождение, изрази своето задоволство, след като българският отбор завърши трети в сравнение с 15-то място миналата година.
"Изненадах се от себе си, както и от бързината на моите съотборници, на които благодаря.

Когато си мислех преди състезанието, определях нашия отбор за по-задно място, някъде към пето, но след като видях стартовите състави, реших, че можем да бием всеки друг, освен Италия", заяви Хлад, който се състезава в клас S-2 също с КТМ както останалите си съотборници.