Състезателят от отбора на Репсол Хонда Марк Маркес спечели състезанието за Голямата награда на Индианаполис – десети кръг от Световния шампионат по мотоциклетизъм. Това е негова трета поредна победа в MotoGP след състезанията в Тексас и Лагуна сека.

20-годишният испанец доминираше напълно през целия състезателен уикенд като бе най-бърз във всяка една сесия. Такава доминация не бе налагана от уикенда за ГП на Австралия през миналата година, когато Кейси Стоунър не остави никакъв шанс на опонентите си.

Маркес потегли от пол-позишън, но отново направи слаб старт и позволи на Лоренсо и Педроса да преминат надпред. Постепенно той съкращаваше изоставането и успя да ги изпревари съответно в 9-та и 13-та обиколка. След това той увеличи темпото и спечели без проблеми с аванс от 3.495 секунди пред своя съотборник Дани Педроса.

Педроса успя да се пребори за второто място след като в предпоследната обиколка изпревари Хорхе Лоренсо с Ямаха. Така за Лоренсо остана третото място, с което се оформи изцяло испански подиум в Индианаполис.

Съотборникът на Хорхе Валентино Роси потегли девети и едва в последната обиколка успя да се пребори с Кръчлоу и Баутиста за четвъртото място.

В генералното подреждане Маркес е начело със 188 точки, Педроса е втори със 167, докато Лоренсо е трети със 153.