9-кратният световен рали шампион Себастиен Льоб направи зашеметяващ дебют в Световния пистов шампионат за туристически автомобили (WTCC). Във второто състезание на първия уикенд, който се проведе в Маракеш той спечели безапелационна победа.

Въобще целият състезателен уикенд мина под диктата на Ситроен, който дебютира в WTCC тази година. В първото състезание френският тим взе тройна победа: спечели дебютантът Хосе Мария Лопес, следван от Льоб и от настоящия световен шампион Иван Мюлер.

Френската легенда на моторните спортове бе безупречен във втората надпревара, след като завоюва лидерството още в началните обиколки и след това не остави шанс на никого да го притесни. На старта местната звезда Мехди Бенани удари потеглилия от пол-позишън Том Коронел. Състезанието бе спряно, тъй като Коронел се разби в предпазните стени, а Иван Мюлер стана неволна жертва на създалата се ситуация.

При рестарта Льоб беше трети, съдиите наказаха Бенани с минаване през бокса, но преди това Себ атакува челото и поведе. До края Лопес не го притесни, а за третото място се пребори Уго Валенте с Chevrolet.

Така след първите два старта в WTCC Лопес и Льоб оглавиха класирането – аржентинецът има 48 точки, а Себ е с 47, тъй като те имат по една победа и едно второ място плюс 5 точки за Лопес за първото му място в квалификацията, където Льоб взе 4 пункта, тъй като остана втори.  Трети е Том Чилтън с 27, а Иван Мюлер е пети със 17.

Следващите два старта в WTCC са другата неделя на пистата „Пол Рикар” във Франция.