Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов не успя да намери място в зоната на точките на спринтовото състезание в Унгария. Причина за това стана контакт със Сантиаго Рамос  още в третата обиколка.

"Българският лъв" стартира 11-ти и запази позицията си в първите завои, в които той изпревари Оливър Гьоте, но за сметка на това беше задминат от съотборника си Лорънс ван Хьопен. След това Никола трябваше да парира няколко атаки на Люк Браунинг, като той се справи перфектно с тази си задача.

В средата на втория тур надпреварата беше неутрализирана с виртуална кола на сигурността, която бе необходима, за да могат маршалите да отстранят пострадалия автомобил на Матиас Сагасета, който паркира край пистата със счупено задно окачване след контакт в първата обиколка. При рестарта в началото на третия тур Никола не прецени правилно движението на Рамос пред него във втория завой и се удари в мексиканския пилот.

Този контакт счупи предното крило на българина и той трябваше да посети механиците на АРТ, за да го смени. По-късно той бе наказан и с 10 секунди, след като стюардите прецениха, че той носи пълната вина за контакта с Рамос. Добрата новина е, че Цолов успя да финишира днес и изтърпя санкцията си, което означава, че той няма да загуби позиции на стартовата решетка за утрешното основно състезание на "Хунгароринг", в което той трябва да стартира от първата редица.

Победата днес спечели състезаващият се с италиански лиценз руски пилот Никита Бедрин, който след здрава битка с Дино Беганович стигна до първата си победа във Формула 3. Втори завърши съотборникът на Бедрин в АЙКС Тасанапол Интрапувасак, а тройката оформи Беганович, който загуби второто място от Интрапувасак в 10-та обиколка.

Основното състезание на пистата "Хунгароринг" е утре сутринта от 9:25 часа българско време. То ще бъде с продължителност от 24 обиколка, а в него Цолов ще потегли втори, зад своя съотборник Ван Хьопен.

Никола Цолов ще стартира втори на "Хунгароринг"