Министърът на вътрешните работи Румен Петков откри петия кръг от националния шампионат по мотокрос и връчи наградите на победителите в отделните класове.

Домакин на състезанието за втори път тази година беше мотополигонът край град Левски, където преди дни беше пусната първата в Европа хидравлична система за оросяване на пистата.

86 състезатели, сред които и чужденци, взеха участие в надпреварата.

Най-много пилоти стартираха в клас до 85 куб. см., където победител стана руснакът Александър Тонков (Сузуки). Следващата седмица в Севлиево ще се проведе световният шампионат за 85 и 125 куб. см. и пилотите в тези класове използваха състезанието в Левски за подготовка. Петър Петров (Ямаха) завърши трети, второ място бе за белгиеца Йемс Гетеман (Ямаха).

Николай Колев (Сузуки) спечели надпреварата при 125-кубиковите с победи и в двата манша. Втори е Ивайло Зашев (Ямаха), трети е Добромир Добрев (Хонда).

В най-малкия клас - 65 куб. см., златното отличие взе Майкъл Иванов (Кавазаки). В надпреварата не участва Николай Куманов, който се възстановява от тежка контузия по време на тренировки. В отборното класиране победител е отборът на СМК "Троян мотоспорт" с 89 точки.

Следващият кръг от републиканския шампионат е само за клас 65 куб. см. на 12 август в Севлиево.