Росен Тончев спечели трети златен медал за България на Европейското първенство по Супермото, след като в старт от втория кръг на английската писта в Малъри Парк край Лестър състезателят с КТМ записа най-добро време в клас S Open.

Тончев, който е втори в генералното подреждане, завърши първия манш на трета позиция, запазвайки мястото си от квалификациите.

Във втория манш обаче той даде най-добро време от 19:22.162 минути и грабна златото в S Open. След лошо представяне в квалификациите и първия манш Ангел Караньотов пък даде изключително силно време от 20:15.889 минути при втория старт със своя КТМ и си осигури сребърния медал в S3.

Караньотов, който в четвъртък отпразнува 15-ия си рожден ден, заема втора позиция в генералното класиране. Калин Кулев зае шеста позиция в същия клас с ТМ, след като пропадна старта на най-добрия български състезател в МаксиМото.

Той даде време от 20:15.064 минути в силния си втори манш. В събота са стартовете за Световния шампионат в S2, където за България ще се състезават Александър Георгиев и Алеш Хлад. Малъри Парк приема състезанията от шампионатите на Стария континент и на света.