Рали "Барум" предложи предизвикателен първи ден на българските екипажи. Сутрешните минавания през етапите бяха белязани от дъждовно време и няколко тежки инцидента, които доведоха и до отмяна третата скоростна отсечка.

Даниел Попов и Ангел Башкехайов (АСК "Пещера", Peugeot 208 Rally4) се движат на 9-то място в клас RC4. Попов и Башкехайов постепенно вдигаха темпото и се изкачваха в класирането, като най-доброто си постижение записаха в последната отсечка за деня - "Семетин", където записаха 7-мо време. В общото класиране, екипажът на АСК "Пещера" е на 35-то място.

Никола Мишев и Петър Сивов (АРТ Моторспорт, Peugeot 208 Rally4) са на 13-то място в клас RC4 след първия състезателен ден на рали "Барум". Мишев и Сивов също увеличаваха темпото с всеки изминал километър. В края съботния ден на седмия кръг на европейския рали шампионат, Мишев и Сивов са на 47-мо място в генералното класиране.

Третият български екипаж в състезанието също завърши успешно първите седем скоростни етапа на рали "Барум". Екатерина Стратиева и Георги Аврамов заемат 15-то място в клас RC4. Със силно каране при второто преминаване на най-дългия етап в състезанието "Дрзкова", Стратиева успя да си осигури първата позиция в класирането при дамите, като има аванс от 1,8 сек. пред унгарката Адриен Фогел. В общото подреждане екипажът на Астра Рейсинг е на 53-та позиция.

Утрешният ден ще предложи нови шест скоростни отсечки на участващите екипажи, сред които и класическия етап "Пиндула".

Попов и Башкехайов стартират в 51-ото рали “Барум”