Най-добрата ни състезателка Петя Неделчева записа победа в първия кръг на международния турнир по бадминтон в Русия с награден фонд 15 000 долара.

Българката, която е номер едно в схемата, разгроми рускинята Анастасия Харлампович с 2:0 (21:5, 21:15) гейма за 24 минути. Смесената двойка Диана Димова/Стилиян Макарски също стартира с победа.

Българите, който са номер 6 поставени в схемата, победиха в първия кръг представителите на домакините Максим Романов и Алина Абрамович с 2:0 (21:15, 21:8) гейма за 20 минути. Във втория кръг смесената ни двойка ще играе срещу Ронан Лабар и Вени Расиди (Франция).

На сингъл в първия кръг номер 8 Стилиян Макарски победи Сергей Цибаков (Русия) с 2:0 (21:8, 21:7) гейма за 13 минути. Следващият съперник на българина е Максим Коканов (Русия). При жените по-късно днес Диана Димова ще играе с Наталия Войцек (Украйна).