Седемкратният шампион на България Димитър Илиев и навигаторът му Янаки Янакиев (Виваком Рали Тийм) с Шкода Фабия S2000 спечелиха за първи път в кариерата си рали "Твърдица - Елена", кръг от националния шампионат. Това бе третата победа на екипажа за този сезон, като го утвърди категорично на първото място във временното класиране.

Втори се нареди трикратният победител в състезанието Крум Дончев с навигатор Петър Йорданов (Глобул Рали Тийм). Те за първи път участваха с новия си автомобил Форд Фиеста R5 и финишираха на 1:06 минути от победителите. Трети остана екипажът Тихомир Стратиев/Добрин Борисов (Марина Моторспорт) със Ситроен C2 R2 Max.

Сензацията в състезанието бе на път да поднесе Мартин Сурилов с навигатор Здравко Здравков (Мицубиши Лансър Ево 9). Екипажът на Стари столици се движеше на второ място през първата половина на втория ден. При повторното преминаване на отсечките обаче автомобилът скъса полуоска и това доведе до отпадане от надпреварата.