Французинът Себастиен Ожие спечели Рали Австралия с категорична доминация на трасето, но ще трябва да почака още известно време за вдигането на трофея от сезон 2013 във WRC.

Френският пилот на Фолксваген Моторшпорт направи впечатляващ финален старт в последния 29-километров етап и спечели шестия си кръг за сезона с време 3:19:55.0 часа, водейки с 1:32 минути пред белгийския пилот на Катар Рали - Тиери Ньовил.

Спечеленото второ място от страна на белгиеца означава, че Ожие, който триумфира в 19 от 22 етапа в Австралия, нямаше да вдигне шампионската титла още след тази си победа.

Французинът очакваше трето или по-лошо класиране от страна на Ньовил, който обаче успя да изпревари финландеца Мико Хирвонен от Ситроен Абу Даби и с това Ожие се доближи само на точка от първото място в генералното класиране на надпреварата.

До края на сезона във WRC остават три кръга, като се очаква Ожие да вдигне трофея на домашното си състезание във Франция в началото на октомври. Следват кръгове в Испания и Уелс.