Българският талант в моторните спортове Никола Цолов от АРТ Гран При завърши на шесто място в основното състезание на "Ред Бул Ринг" в Гран При на Австрия във Формула 3.

Това се превърна в най-успешния уикенд в кариерата на българина, след като за първи път записа две класирания в точките. Вчера, 29 юни, Цолов спечели спринта.

Цолов стартира десети, но след хаос на първи завой се ориентира добре и прогресира до осмото място. По-късно стигна и до седмата позиция

Никола Цолов стигна до шестата позиция, но три тура преди финала се върна седми, където и финишира, но заради наказание на Алекс Дън се изкачи от шесто място.

Първи завърши британецът Люк Браунинг с време от 37:22.286. Никола Цолов остана на 7.103 зад него. На подиума се качиха Габриеле Мини и Дино Беганович.

Никола Цолов: Страхотен резултат, още една победа за мен