Американецът Алекзандър Роси спечели юбилейното стотно издание на легендарните „500-те мили на Индианаполис". Той е първият дебютант финиширал първи от 2001-а година.

„Нямам идея как постигнахме това." - каза Алекзандър Роси, който е пилот на Андрети Аутоспорт. „Зная, че бях последен. Ние хвърлихме зара и това се случи."

Роси, който има опит миналата година от Формула 1 като пилот на Марусия, стартира от 11-та позиция. 24-ри годишния пилот беше по едно време на последното 33-то място, но предприе рискована тактика. Той остана без гориво малко след като пресече финала.

Победителят направи своето последно спиране 36 обиколки преди финала, въпреки очаквания разход на гориво по 2.5 мили дългата писта, да бе за около 32 обиколки.

Ветеранът от ИндиКар Елио Кащтроневеш от Бразилия беше последният дебютант печелил Инди 500 преди 15 години.

Друг пилот на Андрети Аутоспорт, Карлос Муньос стана втори, след като му се наложи да влезе за зареждане четири обиколки преди края. Трети финишира американецър Джоузеф Нюгардън.

Снимка 236707

Стартиралият първи канадец Джеймс Хинчклиф, който миналата година пропусна надпреварата, след като за малко не загина по време на тренировка, финишира седми.

Макс Чилтън, който миналата година беше съотборник на Роси в Марусия остана 15-ти при първото си участие в надпреварата..

Британката Пипа Ман, единствената жена в състезанието, се класира 18-та.