Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов стигна до Топ 10 в класирането на двудневния тест на пистата в Барселона, организиран след първите два кръга от новия сезон.

В първия ден от изпитанията Никола стигна до 11-ото място с време 1.27,864 минути (на 0,643 секунди от най-бързия), записано в сутрешната сесия, а следобед Цолов завърши на 13-о място.

Във втория ден от изпитанията преди обед пилотите правеха симулации на квалификация и българският дебютант на ART GP излезе на 8-о място с 1.26,753 минути, на 0,434 секунди от времето на Габриеле Мини, който записа и най-бързия тур от началото на изпитанията в каталунската столица. В следобедната сесия дойде ред на симулациите на състезателно темпо и времето на Никола от 1.31,903 минути, което го подреди на 15-о място.

С времето си от петък сутринта Никола завърши двудневния тест на 8-ата позиция.

Пистата "Съркит де Барселона е Каталуня" е единственото трасе от началото на сезона във Формула 3, което е познато на Никола. Миналата година тук се проведе финалният кръг от испанската Формула 4, в който Цолов спечели трите квалификации, взе трите победи пред уикенда, както и трите най-бързи обиколки в надпреварите.

Другата седмица тестовете във Формула 3 продължават - във вторник и сряда на класическото италианско трасе "Имола", където през месец май е следващият кръг от сезона.

Никола Цолов остана извън зоната на точките на "Албърт Парк"