Мирослав Ангелов и Еди Сивов спечелиха рали "Твърдица". Първото състезание за годината предложи много трудни условия на 27-те екипажа - много дъжд, труден избор на гуми и изсъхващ асфалт в края на състезанието.

За Ангелов най-важното във втория ден беше да съхрани аванса си от първите 3 етапа в събота, които се караха изцяло на мокро.

Зад лидерите обаче протекоха някои много интересни битки. Шампионите на България за миналата година Тихомир Стратиев/Добрин Борисов (Марина Моторспорт, Peugeot 208 R2) успяха да спечелят второто място в генералното класиране и първата позиция сред автомобилите с един двигателен мост с аванс от едва 0,5 секунди на финала пред Григор Григоров/Даниел Миленков (Григоров Рейсинг, Peugeot 208 R2), които останаха трети.