Синът на Михаел Шумахер - Мик не успя да се класира в тройката на старта на надпреварата във Формула 4.

17-годишният германец преди седмица спечели и двата си старта в Мизано (Италия), но на пистата „Ошерслебен" край Хановер остана на 2,757 секунди зад победителя в първото от трите състезания Джоуи Моусън (Австралия).

Мик Шумахер изпусна подиума в Германия, след като в последните обиколки беше изпреварен от 16-годишния Янес Фритйе от US Racing team, където спортен директор е Ралф Шумахер - братът на Михаел Шумахер.

Днес на Шумахер-младши предстоят още два старта на пистата „Ошерслебен" и ще опита да се качи на почетната стълбичка.

През миналия сезон наследникът на Пилето завърши на 10-о място в генералното класиране в германската Формула 4.

През този сезон Мик, който кара за италианския Prema Powerteam, се състезава паралелно в германския и италианския шампионат.