Безапелационна победа и 4 купи за Павел Лефтеров в първото състезание от  автомобилния шампионат Euro Series by Nova Race на пистата Misano,  Италия

Младата надежда на автомобилния ни спорт Павел Лефтеров извоюва нова  бляскава победа в събота през нощта в състeзанията Euro Series by Nova  Race на пистата Misano, Италия, изпреварвайки с почти 11 секунди втория  състезател в класирането, Оливър Фреймоут (Германия).

Вечерното състезание и осветената писта направиха състезанието различно и интересно. Трудна писта със силна конкуренция. Павел Лефтеров с Lotus  Evora направи отличен старт и още на първата обиколка изпревари водача  във временното класиране Оливър Фреймоут с Megane Trophy. След втората  обиколка преднината за Павел беше вече 2,38 сек.

Задържа преднината си и след влизането в пита, а на 18-тата обиколка беше увеличил преднината на почти 10 секунди. С тази комфортна преднина Павел устоя на преследването на Фреймоут, продължи истнски да се  състезава и финишира първи с 10,970 сек.

Павел Лефтеров спечели 4 купи за своята категорична победа тази вечер на  пистата Мизано, Италия в автомобилния пистов шампионат Euro Series by  Nova Race. С решение на организаторите той се състезава в по-високия клас  автомобили и получи призoве за: - Първо място в клас ES+ - Първо място в генералното класиране на Euro Series by Nova Race - Първо място отборно - Първо място за състезателите до 25 години (със своите 17 години Павел  е абсолютно явление на пистата)

Това е шеста поредна победа за Павел Лефтеров от неговия дебют през  април тази година в големия автомобилен спорт и състезанията GT4 и Euro  Series by Nova Race. 17-годишният ученик е най-младият състезател в  историята на Европейските автомобилни серии и международния пистов  шампионат и с поредното си блестящо представяне се превръща в новата  надежда на българския автомобилен спорт.

Очакваме с нетърпение следващите състезания на Павел Лефтеров на пистата  Misano днес, 27 септември от 16:25ч. българско време в Euro Series by  Nova Race. Следващия уикенд ще се състезава на същата писта, в другия  престижен европейски формат - GT4.